CZEKOLADA Z OWOCAMI

CZEKOLADA Z OWOCAMI

Taka kolorowa czekolada z owocami to bardziej pomysł na słodki prezent, niż przepis. Wystarczy tylko zaopatrzyć się w foremki do czekoladek i już można rozpocząć domową produkcję;) Do czekolady użyłam liofilizowanych owoców, które idealnie się do tego celu nadają. Liofilizacja to proces suszenia, który polega na usuwaniu wody z zamrożonego wcześniej surowca w drodze tzw. sublimacji, czyli bezpośredniego przejścia w stan pary z pominięciem stanu ciekłego. Dzięki czemu owoce zachowują swoje cenne właściwości i witaminy, a w 90% naturalny kształt, barwę i aromat. Moje liofilizowane owoce pochodzą z ekologicznej owocowej herbatki (to taka mała podpowiedź dla Was, gdzie je zakupić:) Jeśli za witryną ekskluzywnej cukierni zawsze kusiły Was takie czekoladki, teraz sami możecie śmiało je przygotować. To prostsze niż się wydaje;) Można użyć swojej ulubionej czekolady. Ja zwykle wykorzystuję gorzką min. 70 % kakao. Moja czekolada to owocowy miks: malin, jagody kamczackiej, borówki, żurawiny, truskawki i pigwowca. Oprócz kwadratowych foremek w swoich przepastnych szufladach znalazłam też płaskie, silikonowe, foremki kotków. Czyż czekoladowe kociaki nie wyglądają przesłodko? Moja mała siostrzenica obdarowana takim kotkiem z owocami była zachwycona! Te czekoladki kociaki dedykuję zatem Wszystkim Miłośnikom słodkich futrzaków:-)

 

Składniki na czekoladę z owocami:

  • 200-300 g czekolady gorzkiej min. 70% kakao, mlecznej lub białej (lub więcej w zależności od ilości foremek)
  • liofilizowane owoce: maliny, truskawki, borówki, jeżyny, jagody, żurawina lub inne

Dodatkowo:

  • płaskie foremki do czekoladek kwadratowe lub prostokątne lub w innym kształcie

 

Wykonanie:

Czekoladę rozpuścić w kąpieli wodnej (czekoladę połamać, włożyć do miseczki, którą umieścić nad garnuszkiem z gotującą wodą, tak by woda nie dotykała miski z czekoladą, a jedynie wytworzona para).

Rozpuszczoną czekoladę wymieszać, lekko przestudzić i przelać do przygotowanych foremek. Udekorować na wierzchu liofilizowanymi owocami.

Foremki z czekoladą umieścić w lodówce do całkowitego zastygnięcia czekolady na kilka godzin lub całą noc.

Po tym czasie wyjąć ostrożnie z foremek i już można się delektować;) lub zapakować czekoladę z owocami na prezent w przeźroczystą folię i przewiązać kolorową wstążeczką.

Smacznego!

Czekolada z owocami

Czekolada z owocami

Czekolada z owocami

Czekolada z owocami

Czekolada z owocami

Rate this post


0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments