Granola klonowa

Złocista granola klonowa z orzechami pekan – moja ulubiona na równi z tą czekoladową granolą. Przygotowana na samym syropie klonowym, bez dodatku cukru. Im więcej syropu, tym słodsza granola, dlatego podaję w składnikach mniejszą i większą jego ilość. Dodajcie, więc syropu według upodobania, ale nie mniej niż 260 ml. Doskonała granola z płatków owsianych do mleka, jogurtu naturalnego lub do wyjadania prosto z miseczki;) Z dodatkiem owoców stanowi lekkie i pożywne śniadanie. Naturalna granola, bez zbędnych dodatków, cudownie pachnąca syropem klonowym i prażonymi orzechami pekan. Podaję składniki na duży jej zapas, może na jakiś czas Wam wystarczy, choć u mnie zniknęła dość szybko i już szykuję kolejną porcję:-)

 

Składniki na 850 g granoli klonowej:

  • 400 g płatków owsianych
  • 260-300 ml syropu klonowego
  • 100 g orzechów pekan
  • 4 łyżki oleju rzepakowego
  • szczypta soli

 

 

Wykonanie:

Płatki owsiane wsypać do większej miski, dodać szczyptę soli i połamane z grubsza orzechy pekan. Następnie wlać syrop klonowy i olej. Całość dokładnie wymieszać, tak by płatki owsiane pokryły się syropem. Granola będzie po wymieszaniu dość klejąca.

Dużą blachę na wyposażeniu piekarnika wyłożyć papierem do pieczenia i przełożyć granolę rozkładając ją równomiernie na całej blasze.

Wstawić do nagrzanego piekarnika i piec 30-35 minut w temperaturze 150ºC, mieszając co 10 minut, by granola się nie przypaliła. Uprażona granola nie będzie już kleista, ale dość sypka. Wyjąć, przesypać do tej samej miski w której była mieszana.

Wystudzić i przełożyć do szklanego pojemnika lub puszki.

Przechowywać w zamkniętym pojemniku do 2 – 3 tygodni.

Smacznego!

Granola klonowa

Granola klonowa

Granola klonowa

Rate this post